28-ого грудня о ІА «Українські новини» за підтримки "Українського соціалістичного руху» відбувся круглий стіл «Економічні підсумки року. Як змінилося життя простого українця ». Учасникам круглого столу були економічні експерт Юрій Гаврилечко, кандидат економічних наук Олександр Охріменко, лідер «Українського соціалістичного руху» Олексій Цвєтков і представник приватних підприємців Києва Віталій Гаріфулін.

Без опозиційної політичної сили в Україні задавлять малий бізнес - економіст Охрименко

Економіст Олександр Охріменко впевнений, що в Україні будується узбецька або білоруська модель управління економікою держави, де малий бізнес не тільки не є пріоритетом, а буде всіляко стримуватися і придушуватися. Так він прокоментував силові дії зі знищення МАФів в Києві.
«Подивіться на Узбекистан, або Білорусь - там немає МАФів. Знесли все за одну ніч », - заявив економіст в ході круглого столу.
Це цілеспрямована політика сучасної української влади і вона триватиме. Охріменко прогнозує зменшення кількості приватних підприємців в наступні 2-3 роки в зв'язку з фіскальним тиском. Для того, щоб уникнути знищення малого бізнесу, необхідно протидію опозиційних політичних груп, впевнений він.
Глава "Українського соціалістичного руху" Олексій Цвєтков нагадав, що з 1 січня 2017 року єдиний соціальний внесок для другої і третьої груп платників єдиного податку збільшиться з 330 до 704 гривень на місяць, і підприємці зобов'язані будуть платити його незалежно від наявності доходів.

"Необхідно змінювати саму політику держави по відношенню до приватних підприємців, необхідно переглядати оподаткування в бік його пом'якшення", - сказав він.

Цвєтков також констатує посилення адміністративного тиску на підприємців з боку місцевої влади і, як наслідок, скорочення кількості представників малого і середнього бізнесу в Україні.